Wyspa położona w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Jej powierzchnia wynosi 2175 km2, co czyni ją największą wyspą na świecie. W 85% Grenlandia jest pokryta lądolodem. Zamieszkiwana jest przez około 57 tys. osób, z czego znaczną większość stanowią Innuici, rdzenna ludność obszarów arktycznych i subarktycznych. Grenlandia jest autonomicznym terytorium zależnym Danii. Stolicą jest miasto Nuuk (duń. Godthab).
Wizy – dla obywateli polskich, z racji otwartych granic Unii Europejskiej, nie ma obowiązku wizowego. Z ważnym paszportem lub dowodem tożsamości nowego typu każdy może swobodnie wjechać do Danii na okres do 90 dni.
W Danii respektowane jest polskie prawo jazdy. Jedynym wymogiem jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia wraz z assistance. Dokument musi być podpisany oraz musi stwierdzać fakt, że obowiązuje na terenie Unii Europejskiej.
Podczas zakupów należy pamiętać o tym, by nie kupować towarów niewiadomego pochodzenia, a także by na wszelki wypadek zachowywać paragon potwierdzający zakup towaru w razie kontroli policji celnej.
Na wakacyjny wypoczynek najlepsze są miesiące letnie. Lata w Danii są ciepłe, niezbyt upalne. Latem może występować więcej deszczu, ale nie ma mgieł i silnych wiatrów.
Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe po Danii najlepsza jest wiosna, ale do Danii można się wybrać o każdej porze roku. Zimą należy wziąć pod uwagę częste mgły na zachodzie kraju. Latem, natomiast, nieco częstsze deszcze.
Dania znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego o cechach klimatu morskiego. Klimat poszczególnych regionów niewiele się różni. Lata są tu ciepłe, lecz nie upalne (na co ma wpływ ciepły Prąd Północnoatlantycki), a zimy łagodne. Średnia temperatura w okresie letnim waha się od 15 °C do 22 °C (maksymalna zanotowana temperatura wynosiła 36 °C), zimą – od -1 °C do +2 °C (najniższa zanotowana temperatura to -31 °C). Klimat Danii charakteryzuje stosunkowo duża ilość opadów deszczu, a śnieg i mróz występuje rzadko. Największa suma opadów przypada na lipiec i sierpień, najmniejsza – na marzec. Średnia roczna ilość opadów wynosi ok. 650 mm. Opady są większe na półwyspie Jutlandzkim (ok. 800 mm), a mniejsze w regionie Zelandii (500-550 mm). Statystycznie najmniej deszczowym regionem są okolice Wielkiego Bełtu (po obu jego stronach średnia roczna suma opadów wynosi 450 mm). Typowym zjawiskiem dla zachodnich obszarów kraju są mgły, które nasilają się w okresie zimowym.